Gelijkwaardigheid op de werkvloer

Let's Play Equal

Eerlijk spel begint bij eerlijke gesprekken

Let’s Play Equal is een taboedoorbrekend bordspel dat gesprekken over diversiteit, inclusie en gelijkwaardigheid op de werkvloer stimuleert. Blyde Benelux ontwikkelde dit samen met partners, zorgde voor de lancering en media-aandacht en droeg zo bij aan de transitie naar een genuanceerdere en inclusievere werkcultuur.

Hoewel organisaties steeds vaker praten over JEDI (justice, equity, diversity & inclusion), heeft slechts 27 % van de Nederlandse organisaties daadwerkelijk beleid voor diversiteit en inclusie.  Veel gesprekken blijven oppervlakkig of ontwijkend, terwijl echte verandering begint bij openheid en confrontatie met ongemakkelijke waarheden.

The most unfair
game in the world

Samen met BR-ND People, Greenjobs.nl en Misteli Creative Agency [MB1] ontwikkelden we in drie jaar het bordspel Let’s Play Equal – The Most Unfair Game in the World.
Ondersteund door instanties als B Lab Benelux, Fronteer en Rainbow Collection, creëerden we aan een spel dat organisaties uitdaagt, deelnemers confronteert met hun vooroordelen en maatschappelijke positie en bewustwording rondom JEDI vergroot. De spelervaring brengt interne gesprekken op gang en ondersteunt organisaties in het verankeren van breedgedragen diversiteits- en inclusiegedachtegoed.

De strategische lancering vond plaats tijdens een rondvaart in Amsterdam, gekoppeld aan de B for Good Leaders Summit 2023. Parallel daaraan stuurden we een PR-campagne uit. Sindsdien begeleiden we bijna elke week een Let's Play Equal sessie bij verschillende organisaties.

Dit project laat zien dat communicatie niet alleen inspireert, maar ook concreet gedrag en cultuur kan veranderen – en dat kan verrassend effectief via een spel. Interesse in een workshop? Neem gerust contact met ons op voor een aanbod op maat voor jouw organisatie.

{{testimonial}}

• Testimonial

"Let's Play Equal biedt de mogelijkheid om een dialoog aan te gaan en wederzijds begrip te bevorderen zonder te persoonlijk te worden. Een spel dat gespeeld moet worden om van te leren en te groeien als persoon en als organisatie."​

Nathalie van der Put
Danone Nederland
Het project in een notendop

Ready to make waves?